CzytelnictwoWstecz

KONKURSY CZYTELNICZE
SZKOLNY KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ RECENZJĘ KSIĄŻKI
DLA UCZNIÓW GIMNAZJUMW kwietniu 2006 roku Biblioteka Szkolna ogłosiła szkolny konkurs na najciekawszą recenzję książki wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Konkurs był kontynuacją działalności bibliotecz-nego „Klubu Dobrej Książki” w którym uczniowie polecali swoje ulubione książki rówieśni-kom. Inicjatorem konkursu była pani Danuta Basińska – Szablewska nauczyciel – bibliote-karz. 
Komisja konkursowa oceniała wartość rzeczową pracy, poprawność stylistyczną i językową oraz estetyczny zapis. Wyróżniono trzy prace: Pauliny Marciniak z kl.IIb za recenzję książki Marty Fox „Romeo zjawi się potem” , Magdy Glapińskiej z kl.IIa za recenzję ksiązki Moniki Warneńskiej „Lilka” i Karoliny Wojtczak z kl.IIa za recenzję książki „Wielka Gilly” Kathari-ne Paterson.

Gratulujemy i zachęcamy do przeczytania fragmentów jednej z wyróżnionych recenzji:


Gdzie jest miłość?

( Fragmenty recenzji książki Marty Fox „Romeo zjawi się potem”)

Przeglądając książki w bibliotece szkolnej zwróciłam uwagę na tajemniczo brzmiący tytuł „Romeo zjawi się potem”. Zaciekawił mnie ten tytuł, a znając dramat Szekspira „Romeo i Julia” wiedziałam już, że ta powieść będzie o miłości.

Książka „Romeo zjawi się potem” jest pierwszym tomikiem z większego cyklu powie-ści Marty Fox pod wspólnym tytułem: „Pierwsza miłość”. Od pierwszej strony czytel-nik jest tak zafascynowany lekturą, iż nie może się od niej oderwać. Kończąc czyta-nie czuje się niedosyt. Czytelnik pragnie dowiedzieć się, jakie będą dalsze losy boha-terów, których połączył szkolny teatrzyk. Książka jest poświęcona miłości nastolat-ków i ich uczuć. (…)

Myślę, że książkę tę powinni przeczytać młodzi ludzie, aby zrozumieli, że wszyscy są zdolni do miłości i szukania szczęścia. Ten utwór powinni przeczytać także rodzice. Dzięki tej lekturze na pewno lepiej poznają swoje dzieci i ich problemy, nie tylko miło-sne.

Paulina Marciniak
Kl. IIb Gimnazjum