• 2024-02-10
Blog Images

W dniu 9 lutego 2024r. wszystkie przedszkolaki zostały wraz ze swoimi paniami zaproszone do świata matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii podczas zajęć „Mali Odkrywcy”. Po powitaniu nasi mali goście uczestniczyli w kreatywnych zajęciach.

Jak przystało na królową nauk, w sali matematycznej przedszkolaki zdobywały sprawności matematyczne. Budowały wieżę z klocków z wykorzystaniem kostki, grupowały figury geometryczne według koloru i kształtu, wokół namiotu budowały płot z graniastosłupów i bawiły się w budowniczych. Do rozróżniania mniejszy, większy wprowadził dzieci program Matlandia Junior. Na zakończenie każde dziecko od p. H. Rembowskiej otrzymało naklejkę na potwierdzenie zdobycia sprawności „Dobrego matematyka”.

"Przedszkolaki odwiedziły również pracownię STEAM, wyposażoną z programu Laboratoria Przyszłości w klocki LEGO, roboty Photon oraz długopisy 3D. Poznali możliwości robota Photon. Przedszkolaki mogły same wprowadzać w ruch robota za pomocą smartfona. Obejrzały kolekcję budowli. Same również mogły zbudować własne budowle z klocków. Obejrzały długopisy 3D. W świat robotów wprowadziła ich p. M. Rembiasz.

Piosenka „Jedziemy na wycieczkę do zoo”, towarzyszyła wizycie naszych małych kolegów w sali geograficznej, do której zaprosiła p. I. Sroczyńska. Przedszkolaki poznały wybrane zwierzęta , które możemy spotkać w zoo. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach: Jakie to zwierzę? z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Wykonały pracę plastyczną „ Zwierzęta w zoo”. Na pożegnanie nasi mili goście otrzymali papierowe słoniki, wykonane przez starszych kolegów.

Przedszkolaki zawitały również do pracowni fizycznej, gdzie zgłębiały tajniki przyrody i matematyki. Znalazły odpowiedzi m. in. na pytania: Jak wysoko skacze „skoczek”?, Dlaczego pieprz ucieka przed mydłem, a niebieski magnes przed niebieskim? Jak powstaje burza? Świetną zabawą okazało się łowienie rybek, kryjących tajemnicze liczby. Przed spacerem do kolejnej pracowni, każdy milusiński, od p. J. Dudkowiak i p. R. Misiak otrzymał naklejką „Mali Odkrywcy” i zostawiły swój ślad na tablicy multimedialnej.

W pracowni biologiczno - chemicznej na przedszkolaków czekały lejdis Róża i lejdis Truskawka. Wystrojone na bal karnawałowy przygotowały dla przedszkolaków ściankę na pamiątkową fotkę i chemiczne akcesoria do przebrania. Odkryły rąbek kulis i tajemnic budowy ludzkiego ciała widzianego gołym okiem jak i przez mikroskop. Następnie przeprowadziły eksperymenty chemiczne.. Zwróciły uwagę na zachowanie bezpieczeństwa przy posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi. Na koniec przedstawiły kolorowy świat wskaźników stosowanych w chemii. Do bogatego świata biologii i chemii zaprosił ich p. K. Trawiński.

Na zakończenie p. dyrektor wręczyła grupom, pamiątkowe dyplomy, a dzieciom słodkiego „Grześka”. Myślę, że przedszkolaczki będą miło wspominać wizytę w pleszewskiej Jedynce, a od września zawitają do Jedynki, już jako uczniowie.

Serdecznie zapraszamy.