• 2023-06-07
Blog Images

Nasza szkoła włączyła się w największą akcję czytelniczą w Polsce pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Na początku czerwca, kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu - każdy to, na co ma ochotę. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Akcja rozpoczęły klasy 1-3 oraz nasze Przedszkole 7 czerwca o godz. 10.00. Uczniowie z klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wyszli ze szkoły. Każdy miał ze sobą książkę. Niektórzy z uczniów przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek. Jak było? Zobaczcie na zamieszczonych zdjęciach.